• 0362 636-614
  • 050 339-24-20
  • Рівне, вул. Курчатова, 18-І, 33018
  • nvpmistim@gmail.com
 
Якісне та ефективне ведення будівельних робіт в зимовий період з добавками системи КОМПЛЕКС
23.10.19

Якісне та ефективне ведення будівельних робіт в зимовий період стало предметом широкої дискусії на відкритому семінарі-презентації компанії НВП „МІСТІМ”, проведеному сумісно з організаціями ВВ ПЛАСТ-БУД, РВЦ «БМ-ТЕСТ» та Інститут Архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ (кафедра будівництва та енергоефективних споруд) жовтня 2019 в місті Івано-Франківськ. Актуальність піднятих на семінарі питань та їх жваве обговорення обумовлено складністю завдань, які постають перед виробниками при веденні будівельних робіт в зимовий період.

Розроблено ряд способів та методів зимового бетонування, серед яких основними слід вважати забезпечення тверднення бетонів і розчинів при від’ємних температурах за рахунок:

 

  • використання опалубки з підігрівом;
  • нагрівання компонентів суміші;
  • введення протиморозних добавок.

До істотних недоліків перших двох слід віднести необхідність в дорогому і складному обладнанні, для обслуговування якого потрібно кваліфікований персонал. У той же час спосіб введення до складу бетонної або розчинної суміші протиморозних  добавок системи «КОМПЛЕКС» відрізняється зручністю і простотою застосування, а також є економічно вигідним. На семінарі НВП „МІСТІМ” представив ряд ексклюзивних протиморозних добавок до бетонів  системи «КОМПЛЕКС», які реалізують метод зимового бетонування з урахуванням впливу пластифікуючого ефекту поверхнево-активних речовин, що входять до складу комплексних добавок, та самопрогріву бетону в наслідок інтенсифікації екзотермічних реакцій при гідратації цементу, індукованих сумісною дією солей-електролітів та зміни термокінетичних характеристик цього процесу під впливом контрольованого елекрообогріву бетону. Від учасників семінару ми отримали відчутний  зворотній зв’язок і переконались, що наша робота актуальна та потрібна в будівельній галузі. Учасники семінару отримали корисну інформацію, познайомились з новими методами зимового бетонування  та зрозуміли, що нові технології в будівництві розвиваються та змінюють можливості, якість робіт та терміни будівництва.